Doluya karşı koruma sağlayan dokumalar
Dolu tüllerimiz 0.25,..., 0.30 mm çapında, UV ışınlarına karşı güçlendirilmiş monofilament polietilenden yapılmıştır.  
[ Örneklerine bakın ]
Zemini kaplamak için dokumalar
Yer örtülerimiz esas olarak seralarda kullanılmaktadır. Kötü otların büyümesini, suyun yayılmasını, toprağın erozyonunu ve kurumasını engeller ve bitkilerin arasındaki mesafenin korunmasına yardımcı olur. [ Örneklerine bakın ]Haşerelere karşı koruma sağlayan dokumalar
Beyaz sinek veya tütün biti ya da güve gibi bazı parazitlerin, farklı türlerdeki süs bitkilerinin yanı sıra salatalık, domates, patlıcan gibi bahçe ürünlerine musallat olması sık yaşanan bir durumdur. Bu tip bir musibet 25 kadar farklı türde virüsü bitkilere bulaştırabilir. Bu durumda sinek tülü kullanımı zirai ilaç kullanma ihtiyacını azaltır.   
[ Örneklerine bakın ]Yağmura karşı koruma sağlayan dokumalar
Yağmurdan koruyan dokumalar, çiçekleri ve çilekleri şiddetli sağanak yağmurun sebep olduğu hasardan koruyan tül yapısındadır.
[ Örneklerine bakın ]Güneşe karşı koruma sağlayan dokumalar
Güneşe karşı koruma sağlayan dokumalar, süs bitkisi ürünlerine, sebzelere ve meyve ağaçlarına, uygun hale getirilmiş bir mikro klima yaratır. Güneşin zararlı ışınlarını azaltarak, bitkinin büyüme  koşullarını iyileştirir ve toprak kurumaz, böylece sulama maliyetini azaltır.
[ Örneklerine bakın ]
Rüzgar kesici tüller
Rüzgar kesici tüller üstün polietilen tüllerin monofilament liflerinden üretilmiş olup, bu tüller rüzgarın gücünü kırdığı gibi, denize yakın mahsüllerin tuz içeriğini de azaltır. [ Örneklerine bakın ]


[ Ana Sayfa | | E-posta: info@plastextil.com ]

- Business Center -


BemarNet Management